قلمزنی اصفهان هنر اصیل ایرانی

پنجشنبه 17 مهر 1399 09:17 ب.ظ

نویسنده : مهران خاشعی

قلمزنی یکی از معروف ترین هنرهای ایرانی است که بر روی سطوح مختلف نقره، طلا، برنج انجام می شود. قلم زنی یکی از صنایع دستی سنتی ایران است که منشأ آن به دوره سوگیان برمی گردد که در حدود 5000 تا 7000 سال پیش در قفقاز زندگی کرده و دارای منشأ آریایی بوده است. قلمزنی برجسته یکی از معروف ترین هنرهای ایرانی است که بسیاری از مردم ایران زمین این هنر را دوست دارند. قلمزنی شهر اصفهان یکی از شناخته شده ترین هنرهای ایرانیان است.نحوه قلمزنی روی فلزات مختلف 

قلمزنی روی فلزات مختلف مانند مس ، برنج ، نقره ، طلا و همچنین برخی آلیاژها انجام می شود. برای حکاکی ، ابتدا قسمت عقب کار توسط تار پوشانده شده است تا از ایجاد سر و صدای زیاد کار جلوگیری شود و همچنین در اثر چکش زدن سوراخ شود.آثار هنری این دوره که توسط هنرمندان ساخته شده است ، نشانه های باشکوه و غیرقابل انکار از آثار فلزی قبلی به ویژه ایران است. اکتشافات تاریخی متعلق به دوران باستان به عنوان ساسانیان (700 میلادی) ، سلسله های سلجوقی (1000 میلادی) و صفویان (1600 میلادی) حاکی از چند دوره برجسته فلزکاری است.قلمزنی به روش های مختلفی انجام می شود و در این بخش این روش ها را نام برده و توضیح خواهیم داد. 

قلمزنی برجسته

در این کار ، کار در دو طرف فلز انجام می شود و قسمت خارج از آن هم قلمزنی می شود تا یکدست شود. 

نیم قلمزنی 

در این روش ، پس زمینه توسط ابزار فولادی حکاکی شده چکش می خورد و بنابراین ، طرح روی این فلز تا حدی برجسته به نظر می رسد. امروزه مردم مصنوعات قلمزنی را به یکدیگر هدیه می دهند.


قلمزنی خاص 

در این روش ، فقط خطوط حاشیه طراحی حک شده که از پس زمینه ریز و چند طراحی و بدون هیچ قسمت برجسته استفاده می شود.


قلمزنی با حذف فلز

در این روش ، بعضی از قسمت های فلز با ابزارهای فلزی حذف می شوند. در موارد خاص ، (اگر مس با قلع پوشانده شده باشد) ، در کنار رنگ نقره ای قلع می توان درخشش رنگ قرمز و براق مس را مشاهده کرد. این روش در بین کلیه روشهای حکاکی در یک دوره مشابه که به عنوان کنده کاری بدون چکش معروف است قدیمی ترین هنر ایرانی محسوب می شود.


مشبک زنی و قلمزنی 

با از بین بردن تمام قسمت های فلزی ، یک شکل توری ایجاد می شود که با ابزار برش و چکش مانند مشبک با اره قلمزنی انجام می شود.قلمزنی یکی از بهترین هنرهای ایرانی است.


قلمزنی طلایی

این یک الگوی حکاکی عالی است که در طی آن خطوط حاشیه نقشه حک شده اند و فلزات نرم جدید را در شیارهای خود قرار می دهند. این روش بیشتر روی فولاد انجام می شود.

دوره های مقدماتی همه در مراحل فوق مشابه هستند. ابتدا فلز را انتخاب کنید. سپس قسمت پشت فلز را قلم بزنید. پس از آن زمان آن است که نام خود را می توانید بر سطح فلزی حکاکی کنید. و در آخر ، حکاکی با انواع مختلفی از ابزارها که نتیجه آن تزئین فلز با طرح های هندسی و مینیاتوری خواهد بود که از طریق قلمزنی ، چرا و یا فشار دادن سطح فلز ایجاد می شود.محصولات قلمزنی اصفهان یکی از محبوب ترین هنرهای دستی در جهان است و متقاضیان خاص خود را دارد. سرزمین پهناور ایران همواره تقاضا برای ایجاد هنرهای ناب ، اصیل و معنوی و در عین حال متناسب با زندگی مردم و آداب و رسوم جوامع و قومیت های آنها بوده است. قلمزنی و دیگر اینگونه هنرها تنها فعالیت مرد غالب یا صنعتگر و ابزار ساز در استفاده از قلم و چکش بر روی قطعات فلزی یا ظروف نیست. در عوض ، شور و شوق و دیگر خصوصیات تمایز انسان را در تأمل خود در بر می گیرد. شما می توانید بهترین قلمزنان در ایران را پیدا کنید.


نتیجه گیری 

قلمزنی یکی از معروف ترین هنرهای ایرانی است که از قدیم الایام در ایران زمین رواج داشته و به گروه های مختلفی تقسیم می شود که در این مقاله به آن ها پرداخته شد. قلمزنی برجسته یکی از مشهورترین هنرهای ایرانی است که حتی امروزه برخی از مردم این مصنوعات را به همدیگر هدیه می دهند.   
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: قلمزنی برجسته ، قلمزنی اصفهان ، قلمزنی اصفهانی ، قلمزن اصفهان ، اساتید قلمزنی اصفهان ، قلم زنی اصفهان ، معرفی هنر قلمزنی اصفهان ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1399 09:18 ب.ظ

تابلو قلمزنی مسی اصفهان | قیمت تابلوی قلمزنی

پنجشنبه 17 مهر 1399 09:15 ب.ظ

نویسنده : مهران خاشعی

قلمزنی تابلو مسی نسبت به سایر لوح های فلزی متفاوت است و استاد قلمزن به طور معمول تصاویر گل و بلبل را روی آن قلمزنی می کند. حتی در برخی مواقع استاد قلمزن، آیه های قرآنی و دیگر تصاویر دیگری را روی تابلو، قلمزنی می کند. این تابلوهای قلمزنی مسی به قدری با کیفیت است که اشخاص آن ها را به همدیگر هدیه می دهند. تابلو قلمزنی مسی بهترین هدیه ای است که دریافت می کنید.


فروش خرده و عمده تابلو مسی

شما می توانید از شرکت بازار مینا انواع و اقسام تابلوهای مسی را خریداری کنید. شرکت بازار مینا یکی از شرکت های پیشگام در تولید تابلوهای مسی است که در اندازه های مختلف و متفاوتی تولید می شود. ارزش تابلو قلمزنی مسی بسیار بالاست و نمی توان قیمت دقیقی را برای آن ها تعیین کرد. 


نحوه ساخت تابلو قلمزنی مسی

استادان قلمزن در ساخت این تابلوها به قدری ماهر هستند که هر دو طرف تابلو را قلم می زنند تا هر دو طرف آن برجسته شود. بهترین اشکال و تصاویر روی تابلو قلمزنی مسی منقوش می شود تا مخاطبان را جذب کرده و در نهایت آن ها را خریداری کنند. قلمزنی تابلو قلمزنی مسی زحمت بسیار زیادی می برد تا زیباترین تابلوها شکل بگیرد. 

خرید آنلاین تابلو مسی 

شما می توانید از وب سایت بازار مینا، بهترین تابلو قلمزنی مسی ها را خریداری کنید. امروزه بخاطر اجتناب از شیوع ویروس کرونا، معاملات آنلاین آن قدر گسترش پیدا کرده که می توان در همه زمینه های معاملات و تجارت از خرید و فروش آنلاین استفاده کرد. شما می توانید از فروشگاه های مختلفی مانند دیجی کالا، ده بازار، دیوار ، شیپور این کالاها را خریداری کنید. تابلو قلمزنی مسی نشانه هنر ایرانی است.


تابلو مسی بهترین برای محل کسب و کار و منزل شما

این تابلوها به قدری زیبا و با کیفیت هستند که شما می توانید با آن ها محل کسب و کار خود را با آن ها مزین کنید. برای کادویی مناسب بوده و شما می توانید از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. 

قدمت صنایع دستی و تابلو مسی 

صنایع دستی ایران و به خصوص شهر اصفهان به قدری زیبا و قدمت طولانی دارد که شما می توانید به نحوی در همه شهرهای ایران صنایع دستی را شاهد باشید و امروزه در شهرهایی به غیر از اصفهان ، در شهر زنجان هم تابلو قلمزنی مسی وجود دارد و شما می توانید هر زمانی که به این شهرها مسافرت می کنید، تابلو قلمزنی مسی را به عنوان هدیه برای عزیزان خود کادو بیاورید. تابلو مسی و اشتغال به کار مردان و زنان ایرانی

صنایع دستی قلمزنی به قدری گسترده است که در این صنایع مردان و زنان خیلی زیادی مشغول به کار هستند و امروزه در هر شهر و دیاری کارگاه های تابلو قلمزنی مسی دیده می شود و که در بخشی از این صنایع به کار و حرفه خود مشغول هستند. اشتغال در بخش صنایع دستی موجب خواهد شد که افراد بسیار زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم کار کنند. 


تابلو مسی و صادرات 

این تابلوها به قدری با کیفیت هستند که امروزه این نوع تابلوها به کشورهای خارجی صادر می شود. تابلو قلمزنی مسی به قدری با کیفیت هستند که در تعداد انبوه تولید شده و به کشورهای خارجی صادر می شود. این تابلوها در اندازه های مختلف و متفاوتی تولید و تهیه می شوند. تابلو قلمزنی مسی یکی از بهترین هنرهای ایرانی است که امروزه در همه شهرهای ایران و به خصوص زنجان و اصفهان ، انبوه تولید می شود و تابلو قلمزنی مسی در اندازه های مختلف و متنوعی تولید می شود که شرکت بازار مینا در تولید و تهیه این نوع تابلوها پیشگام بوده و در بازار ایران دست برتر را دارد.   

دیدگاه ها : () 
برچسب ها: تابلو قلمزنی ، تابلو قلمزنی مسی ، تابلوی قلمزنی ، قیمت تابلو قلمزنی ، تابلو قلمزنی گل و بوته ، تابلو خاتم و قلمزنی ، تابلو قلمزنی برجسته ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1399 09:16 ب.ظ

خرید وسایل قلم زنی اصفهان

پنجشنبه 17 مهر 1399 09:14 ب.ظ

نویسنده : مهران خاشعی


برای وسایل قلمزنی می توانید از وب سایت بازار مینا بازدید کنید. این وب سایت به قدری جامع و کامل است که شما می توانید همه گونه وسایل به خصوص وسایل قلمزنی روی مس را نیز خریداری کنید. در این مقاله ما بهترین وب سایت را برای خرید وسایل قلمزنی به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت مینا، ابزارهای قلمزنی متنوعی را عرضه می کند.


خرید وسایل با قیمت مناسب

امروزه همه به دنبال قیمت مناسب هستند. منظور از قیمت مناسب، قیمتی است که متناسب با کیفیت محصول مشخص شده و در این صورت اصلا زیاد گران هم نخواهد بود و دوستداران هنرهای صنایع دستی می توانند بدون هیچ مشکلی، آن ها را خریداری کنند. قیمت ها به حدی مناسب است که شما می توانید به راحتی و بدون هیچ چانه ای آن ها را خریداری کنید. 


خرید وسایل از فروشگاه های مختلف بازار مینا

شما می توانید کلیه وسایل قلمزنی را از فروشگاه های مختلف شرکت بازار مینا به راحتی خریداری کنید. تنوع قیمت موجب شده که خریداران و مشتریان بتوانند به راحتی وسایل لازم قلمزنی را از این شرکت خریداری کنند. شما می توانید هم از فروشگاه آنلاین و هم فروشگاه فیزیکی، کلیه وسایل مورد نیاز خودتان را خریداری کنید. 

تنوع وسایل در در شرکت بازار مینا

شما می توانید همه وسایلی را که برای قلمزنی لازم دارید را از شرکت بازار مینا به راحتی خریداری کنید و لازم نیست که از محل دیگری به فکر تهیه بقیه وسایل باشید. برای قلمزنی روی مس، طلا، برنج و سایر فلزات وسایل قلمزنی وجود دارد و با قیمت های مناسبی عرضه می شود. تنوع وسایل قلمزنی به حدی بالا است که همه هنرمندان دوست دارند که از این شرکت کلیه وسایل لازم کارگاه های تولیدی خود را تهیه کنند و راحتی تحویل مشخصه بارز این شرکت تولیدکننده وسایل قلمزنی است. شما می توانید با کیفیت ابزارهای قلمزنی را از شرکت بازار مینا خریداری کنید.


خرید وسایل قلمزنی و تحویل سریع از شرکت بازار مینا

شما می توانید در کمترین زمان ممکن همه وسایل لازم قلمزنی را از شرکت بازار مینا خریداری کرده دریافت کنید و تحویل وسایل در سریع ترین زمان ممکن موجب شده که شرکت بازار مینا نسبت به سایر شرکت های عرضه کننده وسایل قلمزنی پیشرو و پیشگام باشد. تحویل سریع و بسته بندی موجب شده که بسیاری از هنرمندان این عرصه از شرکت بازار مینا، وسایل خود را خریداری کنند. خریداران و مشتریان می توانند همه وسایل لازم خود را با قیمت مناسبی خریداری کنند. حتی این شرکت معتبر برای کلیه کارگاه های تولیدی به صورت عمده، وسایلی را تهیه می کند و در اختیار آن ها قرار می دهد. شرکت بازار مینا بهترین ابزارهای قلمزنی را عرضه می کند.

راحتی خرید آنلاین از فروشگاه بازار مینا

شما می توانید کلیه وسایل لازم را تنها با یک کلیک از این فروشگاه خریداری کرده و تحویل بگیرید. امروزه مزایای خرید آنلاین بر هیچ کسی پوشیده نیست و در این راستا، فروشگاه آنلاین بازار مینا هم وسایل مورد نیاز هنرمندان و صنعتگران را هم با قیمت مناسبی عرضه می کند. امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا خرید و فروش آنلاین تب و تاب شدیدی دارد و مردم برای در امان ماندن از ویروس کرونا و کاهش هزینه های غیر ضروری به این نوع خرید روی آورده اند. 


خرید وسایل قلمزنی از شرکت بازار مینا بهترین گزینه و روشی است که شما می توانید از آن استفاده کرده و آن ها را در سریع ترین زمان ممکن بعد از ثبت سفارش دریافت خواهید کرد. شرکت بازار مینا به قدری در کار خود تخصص و تجربه لازم را دارد که شما می توانید کلیه وسایل تخصصی قلمزنی را از شرکت بازار مینا خریداری کرده و به مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید. وسایلی که این شرکت عرضه می کند در نوع خود بی نظیر بوده و شما خریداران می توانید آن ها را به صورت خرده یا عمده خریداری کرده و استفاده کنید. 


خرید وسایل قلمزنی از شرکت بازار مینا بهترین گزینه و روشی است که شما می توانید از آن استفاده کرده و آن ها را در سریع ترین زمان ممکن بعد از ثبت سفارش دریافت خواهید کرد. شرکت بازار مینا به قدری در کار خود تخصص و تجربه لازم را دارد که شما می توانید کلیه وسایل تخصصی قلمزنی را از شرکت بازار مینا خریداری کرده و به مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید.دیدگاه ها : () 
برچسب ها: خرید وسایل قلم زنی ، خرید لوازم قلمزنی ، فروش وسایل قلمزنی ، خرید اینترنتی وسایل قلم زنی ، هنر قلمزنی اصفهان ، هنر قلمزنی قلم زنی ، عکس هنر قلمزنی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1399 09:15 ب.ظ

انواع سبک و ابزار هنر قلمزنی اصفهان

پنجشنبه 17 مهر 1399 09:12 ب.ظ

نویسنده : مهران خاشعی

برای قلمزنی، ابزارها و سبک های خاصی وجود دارد و قلمزن لازم است که با این ابزارها و سبک ها آشنایی داشته باشد تا بتواند طرح های زیبایی را خلق کند. ما در این مقاله چند سبک معروف را برای قلمزنی معرفی کردیم که معروف هستند. در برخی نمایشگاه های صنایع دستی، نوع سبک قلمزنی در طرح برای مردم به نمایش گذاشته می شود. 


برای قلمزنی لازم است که از ابزار و سبک های خاصی استفاده کرد. برای قلمزنی ابزارها و سبک های خاصی وجود دارد که هنرمندان و صنعتگران از آن استفاده می کنند. هنرمندان لازم است که از انواع قلم ها، چکش ها، قیر و شاپن استفاده کنیم. قلمزنی هنری است که تاریخچه آن به دوران قبل از میلاد برمی گردد و به عبارتی می توان گفت که تاریخچه این ابزارها به همان دوران برمی گردد. انواع ابزارها 

ظرف قیر، انواع و اقسام قلم قلمزنی، انبر ، ماسک، دستکش، منبع حرارتی برای ذوب کردن قیر، قلم های قلمزنی متنوع بوده و پرگار فلزی، زیرسری فلزی، تسمه چرمی، میز چوبی و سطل زباله، دستگاه پولیش و سمباده زنی نیز از دیگر ابزارهای قلمزنی است که در کارگاه های قلمزنی از آن ها استفاده می شود. قلم های قلمزنی متنوع بوده و خشکه است و در هر بار با آب جلاء داده می شود. ابزار قلمزنی انگشتر خیلی ظریف تر است و قلمزن لازم است که با قلم های زیرتر و ظریف تری طرح ها روی انگشتر حک کند.  سبک ها و ابزارهای قلمزنی متفاوت است.


سبک ها


سبک ریزکاری قلمزنی 

این نوع سبک در قلمزنی معروف است و بسیاری از نقوش و خطوط با این سبک روی سطوح فلزی نقش می بندد و این نوع سبک باعث می شود تا طرح از زمینه اصلی جدا شده و متفاوت به نظر برسد. قلمزن با سبک های مختلفی، آثار خود را عرضه می کند.


سبک برجسته کاری  

این سبک مشخص ترین سبک در قلمزنی است و به جندکاری معروف است و در ابتدا پشت طرح را با قیر اندود می کنند و بعد از آن طرح روی آن کپی کرده و با نیم قلم طرح را روی فلز حک می کنند. بعد از این کار، قیر را خارج کرده و سطح حک شده را با قیر اندود کرده و با چند قلم، طرح را برجسته می کنند. بعد از این کار قیر را به همان سمت گردانده و روسازی طرح شروع می شود. طرح های برجسته باعث می شود که گلدان یا هر شیی که روی آن طرح برجسته می شود زیبا دیده شود. 


سبک عکاسی 

در این سبک با سایه روشن طرح روی فلز حک می شود ولی زمینه هرگز پر نمی شود. در این سبک، طرح روی سطح فلزی، به صورت عکس منقوش می شود و پرشدگی طرح وجود ندارد. 


سبک مشبک 

در این سبک طرح را از فلز جدا می کنیم. اکثر چراغ های فانوسی و اشیایی که قرار است از آن ها آب عبور کند استفاده می شود. تمامی سطوحی که از روی آن ها آب عبور می کند را می توان با این سبک منقوش کرد. 


سبک نیم برجسته یا منبت

قلمزن در این نوع سبک، طرح را با چند سانتی متر اختلاف روی سطح فلزی ایجاد می کند و آن را نیم برجسته می کند و در نهایت با ریزه کاری آن را تزئین می کند. سبک منبت کاری متداول ترین بوده و اکثر قلمزن ها از این سبک استفاده می کنند. 


سبک قلم گیری

بهترین سبک برای حکاکی و کنده کاری روی فلز است. در این سبک، قلم مخروطی شکل بوده و با بر می توان روی فلزی طرح هایی را ایجاد کرد. هر چه قلم به سطح فلزی نزدیک تر باشد به همان اندازه شیارها نازک تر بوده و ضایعات فلزی هم کمتر خواهد بود. در این روش ، قلمزن می تواند با دو روش طرح ها را ایجاد کند. سبک برجسته کاری یکی از مشهورترین سبک های قلمزنی است.


برای قلمزنی، ابزارها و سبک های خاصی وجود دارد و قلمزن لازم است که با این ابزارها و سبک ها آشنایی داشته باشد تا بتواند طرح های زیبایی را خلق کند. ما در این مقاله چند سبک معروف را برای قلمزنی معرفی کردیم که معروف هستند. در برخی نمایشگاه های صنایع دستی، نوع سبک قلمزنی در طرح برای مردم به نمایش گذاشته می شود. 
دیدگاه ها : () 
برچسب ها: قلمزنی اصفهان ، انواع سبک و ابزار هنر قلمزنی ، قلم زنی در اصفهان ، آشنایی با هنر قلم زنی ، معرفی هنر قلمزنی اصفهان ، انواع سبک های قلم زنی ، انواع سبک های قلمزنی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1399 09:13 ب.ظ

فروشگاه اینترنتی قلم زنی اصفهان

پنجشنبه 17 مهر 1399 09:10 ب.ظ

نویسنده : مهران خاشعی

هنر قلم زنی به امروز و دیروز و حتی دوران معاصر ما مربوط نمی شود. یافت اشیاء مزین به هنر قلمزنی نشان دهنده پر قدمت بودن و اصیل بودن این هنر والا و ارزشمند است. از طرفی طرح و نقشی که به واسطه قلم روی فلزات پدید می آید، ماندگار است و عوامل خارجی روی آن تاثیری نمی گذارند. از این رو، هنر قلم زنی را هنری پایدار و دور از گزند روزگار می دانند که از سالهای سال قبل به ما رسیده است. فروش اینترنتی قلم زنی بازار مینا به شما کمک می کند تا ظروف یا تابلو های قلمزنی شده ماندگار مختلفی را تهیه نمایید. به این واسطه، خرید اینترنتی قلم زنی اصفهان چه بسا راحت تر و بدون دردسر انجام خواهد شد.

 

فروش اینترنتی قلم زنی اصفهان

در فروش اینترنتی قلم زنی قاب ها و ظروف (شامل گلدان، میوه خوری، گز خوری، قندان، شکلات خوری، تنگ، سنبلدان، بلونی، آجیل خوری، بشقاب قلم زنی و غیره) مختلفی وجود دارد و انتخاب بین موارد نامبرده بسیار آسان تر انجام خواهد شد. ممکن است برخی افراد به دنبال تهیه یک محصول از فروش اینترنتی قلم زنی باشند، اما از گستردگی آنها بی خبر باشند. در نتیجه به جای اینکه به یکی دو گزینه معروف از هنر قلم زنی اکتفا کنید، همه محصولات را به خوبی بررسی کرده و بهترین گزینه را بر اساس سلیقه و هدف خود انتخاب خواهید کرد.


فروش اینترنتی تابلو قلم زنی و ظروف به جای خرید محصولات خارجی!

نقش و نگار تابلو ها و حروف قلمزنی در فروش اینترنتی قلم زنی برای خودشان دنیایی دارند. برعکس ظروفی که امروزه، براساس ظاهر خوش رنگ و لعاب اما بدون اصالت خود معروف شده اند، ظروف و تابلو های قلمزنی هم هنر دست هستند و هم هویت دارند.تابلو ها و ظروف قلم زنی در فروش اینترنتی قلم زنی چه برای کادو دادن و چه برای تزئین بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که مرکزیت همه آنها به اصفهان برمی گردد. از این رو، در صورتی که اقدام به خرید از فروش اینترنتی قلم زنی در اصفهان اقدام کنید، می توانید صدرصد مطمئن باشید که از خواستگاه اصلی این ظروف و تابلو ها، اثر مورد نظر را خریداری کرده اید.

 

بررسی نقش ها روی ظروف و تابلو های قلم زنی

اگر برای خرید از طریق فروش اینترنتی قلم زنی اقدام کنید، به خوبی متوجه خواهید شد که هر یک از نقوش مورد نظر با یکدیگر تفاوت های مشخصی دارند. به طور کلی، نقوشی که روی این آثار در روند فروش اینترنتی ظروف قلم زنی یا تابلو ها مشاهده می کنید به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. از جمله آنها می توان به نقوش سرزمینی، نقوش طبیعت گرا، نقوش تجریدی و غیره اشاره نمود.


نقوش سرزمینی همانطور که از نامشان مشخص است به طرح های ملی مربوط می شوند، مثل سربازان هخامنشی یا طرح های مربوط به دوره صفویه که هنر قلم زنی را جلوه دیگری بخشیدند. نقوش طبیعت گرا هم به نقش هایی مربوط می شود که در آنها اثری از پرندگان و مرغ ها به همراه گل ها می بینید. این دسته به عرفان اسلامی هم گریزی دارد و برای هدیه های مرتبط با این موضوعات بسیار گرانبها هستند.


دسته سوم هم تجریدی ها هستند که به ظروف و تابلو های قلم زنی مربوط می شود که در آنها از ترکیب آیه های قرآن، طرح های اسلیمی و غیره استفاده می شود و عنوان یونیک ترین دسته را به خود اختصاص می دهد. اما چرا؟ چون هنرمند در تعیین جایگاه، تعداد و میزان هر یک از نقوش مورد نظر سلیقه ای عمل می کند.خرید محصولات قلم زنی بدون محدودیت از فروشگاه اینترنتی قلم زنی. فروشگاه اینترنتی قلم زنی بازار مینا در تلاش است تا بهترین محصولات را با حفظ کیفیت و ارسال به موقع به دست مشتریان گرامی برساند. فروش اینترنتی قلم زنی در این فروشگاه به صورت عمده و جزئی انجام می شود.

دیدگاه ها : () 
برچسب ها: خرید اینترنتی قلم زنی اصفهان ، فروشگاه اینترنتی قلم زنی ، خرید صنایع دستی قلمزنی اصفهان ، فروشگاه اینترنتی قلمزنی ، خرید اینترنتی قلم زنی ، قیمت فروش ظروف قلمزنی برجسته ، فروشگاه اینترنتی صنایع دستی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 17 مهر 1399 09:11 ب.ظتعداد کل صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic